Şeyh Ahmed Bedevi (Kuddise Sırruh) Hazretleri Tanta'da gezerken bir çocuğa,

- Evladım, gözümde bir şişlik var. Evinizden bir yumurta getir de gözüme süreyim, dedi. Çocuk, onun elindeki asayı görüp:

- Elinizdeki asayı verirseniz getiririm, dedi.

Şeyh Hazretleri asasını çocuğa verip gönderdi. Eve gelen çocuk annesinden yumurtayı istediyse de annesi, evde yumurta olmadığını söyleyerek geri gönderdi. Evlerinde yumurta olmadığını söyleyen çocuğa Hz. Şeyh:

- Evladım, annen yalan söyledi. Evinizin falan yerinde yumurta var, dedi. Eve dönen çocuk yumurtaların bulunduğu yere gitti ve aldı getirdi. Fakat Hz. Şeyh'in bu kerametine şahit olduğu için, artık ondan ayrılmaz oldu. Annesiyse, memnun olacağı yerde "Çocuğumu benden ayırdı" diye orda burda konuştuğu için, bu sözler Şeyh'in kulağına kadar gelmişti.

Buyurdu ki:

- O kadının, benim aleyhimde konuşmaya ne hakkı vardır. Bu, benim çocuğum sayılır. Çünkü küçükken annesi onu ahıra götürmüştü. O arada, öküz boynuzunu kundağa taktı ve kaldırdı. Hiç biri yanaşamıyor, çocuğun parçalanacağından korkuyorlardı. O zaman, biz elimizi Bağdat'tan uzatarak onu öküzün boynuzundan kurtarmıştık.

Bu sözler kadının da kulağına gitmişti. Düşündü ki, gerçekten de çocuk küçükken böyle bir kaza atlatmıştı. Şeyhi tasdik edip samimi müridi oldu.

.

.

Ali Eren - Dini Hikayeler

Bu eser incemeseleler.com ile internete müsadeli olarak kazandırılmıştır.

Eseri başka sitelerde yayımlamak yasaktır !

   
© incemeseleler.com